מוצרי חיסכון לטווח קצר

בדרך כלל, כשהציבור מעוניין לחסוך לטווח קצר או בינוני הוא פונה לשתי האופציות העיקריות שהוא מכיר : הוראת קבע בבנק לפק"מ או לקרנות נאמנות.

אולם, הריבית שנקבל מהבנק בפק"מ היא נמוכה ובדרך כלל יש לסגור את הכסף לתקופה ארוכה על מנת לקבל ריבית סבירה, ואילו בקרנות הנאמנות עלינו לנהל בעצמנו אסטרטגיית השקעה ולבחור קרן אחת או מספר קרנות מבין מאות הקרנות הפועלות כיום.

 

בשנים האחרונות נוספו לשוק החיסכון שני פתרונות מצוינים:

· תכניות חיסכון בחברות הביטוח או בבתי השקעות הנקראות פוליסות פיננסיות או פוליסות חיסכון.

· ניהול תיקי השקעות בסניף הלקוח לפי טעמיו וצרכיו האישיים.

פוליסות חיסכון

תכניות אלו אינן תכנית ביטוח ואינן כוללות רכיב ביטוחי אלא חיסכון בלבד. התוכנית הינה תיק השקעות לכל דבר, כאשר כל חוסך מחליט מה רמת הסיכון המתאימה לו (ניתן לשנות בכל שלושה ימים) וחברת הביטוח או בית ההשקעות, אשר מתמחים בניהול כספים, מנהלים עבור הלקוחות את ההשקעות, גם אם בסכומים נמוכים מדובר.

ניתן להפקיד לתוכניות אלו סכומים חד פעמיים או הפקדה חודשית באמצעות הוראת קבע.

לתכניות אלו יתרונות רבים:

1. הן נזילות תמיד! וניתן לפדות את הכספים חלקם או במלואם בהתראה של 4 ימי עסקים.

2. ביטול הצורך במעקב על קרן נאמנות זו או אחרת והצורך לשנות לאורך זמן את סוג הקרנות.

3. דמי הניהול בתוכניות חיסכון אלו די נמוכים.

4. דחיית מס רווחי ההון. את המס על רווחי הון משלמים במועד משיכת הכספים, כך שהרווח שנוצר משמש ליצירת השקעות נוספות, והמס בגינו לא משולם עד אשר פודים את הכספים.

5. יתרון חשוב למבוגרים – אדם שמלאו לו 55 ומעלה בשנת 2003, זכאי לקבל פטור על תשלום רווחי הון עד לתקרת ההטבה. הפטור מאפשר קבלת החזר מס על רווחי הון עד תקרה של 9,000 ₪ בשנה ליחיד ו- 13,000 ₪ לזוג.

6. מוטבים - אחד מיתרונותיה הבולטים של פוליסת חיסכון, הינה האפשרות למנות מוטבים, אליהם תעבור הפוליסה במקרה מוות של בעל הפוליסה. זאת בשונה מקרנות נאמנות או תיקי מניות/אג"ח.

תיקי השקעות

תיק השקעות הינו תמהיל המסחר בשוק ההון - מניות, אגרות חוב, נכסים סחירים ועוד. 

המסחר מתבצע במספר אפיקים, בכדי למקסם את התשואות ובכדי להתאים את רמת הסיכון לרמה הרצויה.

בכדי לבחור תמהיל נכון לתיק ההשקעות, יש לקחת בחשבון את סך כל הנכסים, את טווח זמן ההשקעה, הנזילות הרצויה, אופי הלקוח ועוד.

התמהיל הינו דינמי וחשוב לבחור בבית השקעות אשר מקפיד לשמור אצבע על הדופק, בשוק ההון המשתנה תדיר.

מומחי יונייטד סוכנות לביטוח יסייעו לך בבחירת בית ההשקעות ובבניית התיק המתאים ביותר עבורך

המידע דלעיל הינו מידע כללי וחלקי ואינו כולל התייחסות מקיפה לכל ההיבטים הרלוונטיים והנושאים הנוגעים לעניין. מדובר במידע שמטרתו לתת מושג בסיסי בלבד אודות העניין המתואר.
אין במידע כדי להוות או להחליף יעוץ ביטוחי ו/או פנסיוני ו/או אחר מכל מין וסוג שהוא והחברה אינה אחראית על כל נזק שיגרם למשתמש באתר או לצד שלישי כלשהו, כתוצאה מהסתמכות על מידע זה.

נשמח להכיר אותך

התקשר אלינו  04-8425554

או מלא פרטים ונשמח לקבוע איתך פגישת היכרות. 

Thanks! Message sent.